Pułapka na ślimaki

Czy Wy też macie w ostatnich latach takie problemy ze ślimakami? Wilgotne lata, mało mroźne zimy i stało się… Ślimaki, zwłaszcza ślimaki nagie namnożyły się w naszych ogródkach. To prawdziwa plaga i poważny problem dla naszych ogródków. Parę deszczowych dni i mamy w ogródku zatrzęsienie ślimaków a po naszych sadzonkach nie zostaje nic. Ślimaki podgryzają korzenie, cebule, bulwy i kiełkujące nasiona.

Jak z tym walczyć?

Należy dobrze zastanowić się jaką metodę ich zwalczania wybrać. Powinna ona być łatwa, tania, szybka i skuteczna, a przede wszystkim nie powinna być trująca dla innych zwierząt. Popularne posypywanie solą może zasolić glebę, „niebieskie” granulki mają równie dużo przeciwników co zwolenników, a mozolne codzienne zbieranie ślimaków o świcie lub wieczorem nie zawsze jest możliwe.

Mamy na to dobre rozwiązanie – super ekonomiczna, jak również bardzo pojemna pułapka na ślimaki, która w łatwy sposób pozbędzie się tego uporczywego problemu.

Jest to wykonany z tworzywa sztucznego pojemnik do zwalczania ślimaków bez stosowania chemii. Konstrukcja jest bardzo szybka i łatwa w montażu. Pojemnik jest pokryty większym daszkiem by zapobiec przedostawania się wody do środka, a sam pojemnik jest gładki ułatwiając wejście ślimaków do środka. Wystarczy ją wkopać w ziemię, a nawet w trosce o ogródek, można po prostu postawić na trawniku i nalać piwo, wodę z miodem, bądź drożdże wymieszane z wodą. Zapach zwabia ślimaki, które wpadając do środka giną szybko i humanitarnie. Po opróżnieniu pułapka jest gotowa do ponownego użycia. Regularne pozbywanie się w ten sposób ślimaków sprawi, że się nie rozmnożą i nie złożą więcej jaj.

Nasza pułapka jest większa od wielu dostępnych na rynku przez co złapie się w nią więcej ślimaków i nie ma ryzyka że łatwo się z niej wydostaną. Jeden pojemnik to około 20m kwadratowych ochrony (w takiej odległości zapach piwa lub innego płynu zwabia ślimaki). Pułapka dostępna jest w kilku kolorach.

Pułapka dostępna jest w naszych sklepach ADMIT lub w sklepach, hurtowniach i sklepach ogrodniczych z którymi współpracujemy.

Pozostałe wpisy

Zimowe zapachy do twojego domu

Gdy za oknem ujemne temperatury, pragniemy otulić się ciepłym kocem i usiąść wygodnie w fotelu z kubkiem gorącej herbaty. Warto zadbać wtedy o odpowiednią atmosferę w swoim domu. Przytulny klimat we wnętrzu to m.in. zasługa świec.

Czytaj dalej

Black Week

Czekasz na Black Week w Admicie? Już niedługo rusza Black Week – przygotuj się na najgorętsze okazje! Mnóstwo okazji, promocje, przeceny i szaleństwo cenowe. Największe święto zakupów – Black Friday, czyli Czarny Piątek – już w następnym

Czytaj dalej

Ekologiczne wkłady Eco Lumens

Znicze długopalące z wkładem olejowym Nie bez przyczyny wypełnienia olejowe najlepiej sprzedają się właśnie jesienią oraz zimą. Popularność zawdzięczają temu, że spośród wszystkich dostępnych wkładów palą się zdecydowanie najdłużej. Specjalnie dobrany skład komponentów sprawia, że

Czytaj dalej

Tradycja palenia zniczy

Dlaczego palimy znicze? Odwiedzanie grobów zmarłych, przynoszenie im kwiatów, zniczy, to dowód naszej pamięci o tych, którzy odeszli. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego palimy znicze? Dlaczego to właśnie ogień niesiemy naszym zmarłym? Zapalanie ognia w miejscach pochówku

Czytaj dalej

Jak zrobić świece zapachową?

Ozdobne świeczki zapachowe dopełniają nasze wnętrza, a swoim blaskiem tworzą intymną atmosferę w jesienne wieczory. Mamy do wyboru kupno gotowych produktów lub samodzielne wykonanie świec od podstaw. Candle DIY set to elegancki zestaw do tworzenia świec.

Czytaj dalej

Knot – ważna rzecz w świeczce

Knot to jeden z najbardziej niedocenianych elementów świecy. A to on przecież płonie i jego jakość i parametry mają ogromny wpływ na użytkowanie świecy. Dla niewtajemniczonych – knot to ten sznurek lub deseczka w środku

Czytaj dalej