Jakie zalety mają pachnące wnętrza?

We wnętrzach liczy się nie tylko ciekawy wystrój, porządek czy odpowiednie oświetlenie, ale również zapach. Węch to jeden z podstawowych zmysłów, służących do poznawania i odbierania otaczającego nas świata. Ma bardzo duży wpływ na samopoczucie, a nawet emocje człowieka. Przyjemne zapachy przywodzą na myśl miłe wspomnienia, np. z dzieciństwa (zapach cynamonu kojarzący się z szarlotką mamy), podróży (zapachy owoców tropikalnych), wędrówek po lesie (zapach drzew iglastych) itd.

Dlaczego warto dbać o zapach we wnętrzu?

Zapach ma bezpośredni wpływ na nastrój i samopoczucie człowieka. Może intrygować, uspokajać, pobudzać do działania itd. Jest on przetwarzany w korze węchowej, znajdującej się w pobliżu miejsca w mózgu, w którym gromadzone są emocje, wspomnienia i uczucia, zatem wywołuje bardzo silne reakcje emocjonalne. Odgrywa istotną rolę nie tylko w naszych domach i mieszkaniach, ale również w obiektach komercyjnych. Okazuje się, że za sprawą przyjemnych woni można sprawić, że potencjalni klienci są bardziej skłonni do zrobienia zakupów czy ponownego odwiedzenia danego miejsca. Nic więc dziwnego, że projektowanie wnętrza zapachem to dziedzina, która bardzo prężnie się współcześnie rozwija.

Sposoby na pachnące wnętrza

Jest wiele prostych sposobów, aby otaczać się pięknymi zapachami we wnętrzach. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kilka produktów, które Ci w tym pomogą. Warto zwrócić uwagę na dyfuzory zapachowe, które występują w formie dekoracyjnych patyczków. Prezentują się estetycznie i zapewniają długotrwałe działanie. Są całkowicie bezpiecznie (nie potrzebują ognia), dlatego doskonale sprawdzą się w miejscach, w których przebywają małe dzieci czy zwierzęta.

Kolejną propozycją są świece zapachowe. Zapewniają one bardzo przyjemny, subtelny zapach, który „otula” pomieszczenie. Oprócz tego wprowadzają do wnętrza ciepłą, przytulną atmosferę w domu, dlatego też są szczególnie chętnie wybierane jesienią i zimą. Z powodzeniem można je używać w sypialni, salonie, a nawet w łazience podczas wieczornych kąpieli.

Kolejnym prostym sposobem na rozprowadzenie we wnętrzach przyjemnego aromatu są olejki zapachowe naturalne i syntetyczne. Zapewniają one bardzo szerokie możliwości zastosowania w zależności od tego, po jaki produkt sięgniesz. Jak ich używać? Wystarczy kilka kropel umieścić w specjalnym kominku do aromaterapii, nawilżaczu powietrza czy atomizerze. Olejki naturalne wykazują korzystny wpływ na samopoczucie. Wykazują działanie terapeutyczne.

Jesteś zainteresowany dyfuzorami zapachowymi, świecami lub olejkami? Skorzystaj z naszej urozmaiconej oferty. Zapewniamy szeroki wybór, atrakcyjne ceny i miłą obsługę.

Pozostałe wpisy

Zimowe zapachy do twojego domu

Gdy za oknem ujemne temperatury, pragniemy otulić się ciepłym kocem i usiąść wygodnie w fotelu z kubkiem gorącej herbaty. Warto zadbać wtedy o odpowiednią atmosferę w swoim domu. Przytulny klimat we wnętrzu to m.in. zasługa świec.

Czytaj dalej

Black Week

Czekasz na Black Week w Admicie? Już niedługo rusza Black Week – przygotuj się na najgorętsze okazje! Mnóstwo okazji, promocje, przeceny i szaleństwo cenowe. Największe święto zakupów – Black Friday, czyli Czarny Piątek – już w następnym

Czytaj dalej

Ekologiczne wkłady Eco Lumens

Znicze długopalące z wkładem olejowym Nie bez przyczyny wypełnienia olejowe najlepiej sprzedają się właśnie jesienią oraz zimą. Popularność zawdzięczają temu, że spośród wszystkich dostępnych wkładów palą się zdecydowanie najdłużej. Specjalnie dobrany skład komponentów sprawia, że

Czytaj dalej

Tradycja palenia zniczy

Dlaczego palimy znicze? Odwiedzanie grobów zmarłych, przynoszenie im kwiatów, zniczy, to dowód naszej pamięci o tych, którzy odeszli. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego palimy znicze? Dlaczego to właśnie ogień niesiemy naszym zmarłym? Zapalanie ognia w miejscach pochówku

Czytaj dalej

Jak zrobić świece zapachową?

Ozdobne świeczki zapachowe dopełniają nasze wnętrza, a swoim blaskiem tworzą intymną atmosferę w jesienne wieczory. Mamy do wyboru kupno gotowych produktów lub samodzielne wykonanie świec od podstaw. Candle DIY set to elegancki zestaw do tworzenia świec.

Czytaj dalej

Knot – ważna rzecz w świeczce

Knot to jeden z najbardziej niedocenianych elementów świecy. A to on przecież płonie i jego jakość i parametry mają ogromny wpływ na użytkowanie świecy. Dla niewtajemniczonych – knot to ten sznurek lub deseczka w środku

Czytaj dalej