Stwórz swoje własne SPA i kąp się w zapachu dzięki naszej ofercie

Wpływ zapachów jest bardzo istotny dla naszego samopoczucia. Warto połączyć terapię zapachami z innymi relaksującymi czynnościami. Doskonałym pomysłem jest otulenie się zapachem w trakcie kąpieli w wannie, czy przed położeniem się spać. Każdy zapach ma inny wpływ i może uspokajać, ułatwiać zasypianie, lub wręcz przeciwnie — energetyzować, pobudzać. 

Wykorzystanie świec w aromaterapii

Zapach świec jest dość delikatny. Można dostosowywać natężenie zapachu, zwiększając ilość zapalonych świec. Jeśli palimy świece w dość dużym pomieszczeniu, lepiej postawić na dużą ilość małych podgrzewczy, ponieważ pojedyncza świeca może być niewystarczająca. W małym pomieszczeniu np. w łazience może wystarczyć kilka świec lub jedna o mocniejszym zapachu. Nie należy łączyć różnych przypadkowych zapachów świec. Najlepiej wybrać jeden rodzaj świec, by pozwolić zapachowi wybrzmieć w pomieszczeniu. 

Aromat warto dostosować do nastroju i sytuacji. Podczas wieczoru przy kominku świetnym wyborem będą świece o zapachu cynamonu, migdałów czy kawy. Z kolei w trakcie kąpieli z maseczką na twarzy doskonałym dopełnieniem odprężającego nastroju będą delikatne zapachy kwiatowe.

Olejki eteryczne w aromaterapii

Jeśli zapach świec jest niewystarczający, można połączyć go z pasującym olejkiem zapachowym. W ten sposób świece będą nadawać klimat, a olejek w kominku zapachowym będzie wzmacniać aromat w pomieszczeniu. Olejki można wykorzystywać również samodzielnie. Mają bardzo intensywny zapach, więc sprawdzą się doskonale jako jedyne źródło aromatu w pomieszczeniu. Można je używać na kilka sposobów. Najpopularniejszym jest korzystanie z kominków zapachowych. Olejki nadają się również do dodawania do oleju do masażu albo do wody w wannie lub w saunie.
Olejki mają właściwości zdrowotne, więc poza miłym zapachem, mogą pomagać w uporaniu się z niektórymi dolegliwościami. Olejek z drzewa herbacianego pomaga leczyć infekcje dróg oddechowych, zapach eukaliptusa przynosi ulgę w stanach depresji, a olejek z rozmarynu wspomaga koncentrację.

Warto też sięgnąć po gotowe mieszanki olejków o ciekawych zapachach, np. czekoladowego ciasta, czy pieczonego jabłka.

Pozostałe wpisy

Zimowe zapachy do twojego domu

Gdy za oknem ujemne temperatury, pragniemy otulić się ciepłym kocem i usiąść wygodnie w fotelu z kubkiem gorącej herbaty. Warto zadbać wtedy o odpowiednią atmosferę w swoim domu. Przytulny klimat we wnętrzu to m.in. zasługa świec.

Czytaj dalej

Black Week

Czekasz na Black Week w Admicie? Już niedługo rusza Black Week – przygotuj się na najgorętsze okazje! Mnóstwo okazji, promocje, przeceny i szaleństwo cenowe. Największe święto zakupów – Black Friday, czyli Czarny Piątek – już w następnym

Czytaj dalej

Ekologiczne wkłady Eco Lumens

Znicze długopalące z wkładem olejowym Nie bez przyczyny wypełnienia olejowe najlepiej sprzedają się właśnie jesienią oraz zimą. Popularność zawdzięczają temu, że spośród wszystkich dostępnych wkładów palą się zdecydowanie najdłużej. Specjalnie dobrany skład komponentów sprawia, że

Czytaj dalej

Tradycja palenia zniczy

Dlaczego palimy znicze? Odwiedzanie grobów zmarłych, przynoszenie im kwiatów, zniczy, to dowód naszej pamięci o tych, którzy odeszli. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego palimy znicze? Dlaczego to właśnie ogień niesiemy naszym zmarłym? Zapalanie ognia w miejscach pochówku

Czytaj dalej

Jak zrobić świece zapachową?

Ozdobne świeczki zapachowe dopełniają nasze wnętrza, a swoim blaskiem tworzą intymną atmosferę w jesienne wieczory. Mamy do wyboru kupno gotowych produktów lub samodzielne wykonanie świec od podstaw. Candle DIY set to elegancki zestaw do tworzenia świec.

Czytaj dalej

Knot – ważna rzecz w świeczce

Knot to jeden z najbardziej niedocenianych elementów świecy. A to on przecież płonie i jego jakość i parametry mają ogromny wpływ na użytkowanie świecy. Dla niewtajemniczonych – knot to ten sznurek lub deseczka w środku

Czytaj dalej