Znicze ADMIT - informacje o produktach i bezpieczeństwo

Firma ADMIT jest jednym z wiodących producentów zniczy w Polsce. Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w produkcji i projektowaniu zniczy. Poniżej znajdziesz kilka informacji o postępowaniu ze zniczami.

Oznaczenia na etykiecie

Na spodzie każdego znicza lub na opakowaniu zbiorczym gdy są sprzedawane zgrzane po kilka sztuk, znajduje się etykieta informacyjna. Znajdziesz na niej informacje o produkcie, producencie oraz opis postępowania ze zniczem. Na etykiecie znajduje się podstawowe minimum informacji z prostego powodu – etykieta jest mała i więcej informacji by się nie zmieściło. Postępowanie ze zniczem zostało zawarte w piktogramach – małych obrazkach. Poniżej znajdziesz opis znaczenia poszczególnych piktogramów.

p1

Ogólny symbol ostrzeżenia (z żółtym tłem w celu zwrócenia uwagi w przypadku etykiet kolorowych).

p2

Produkt przeznaczony do palenia na zewnątrz. Parafina w zniczu nie jest przeznaczona do palenia wewnątrz pomieszczeń.

p3

Trzymaj świece / znicze z dala od dzieci i zwierząt.

p4

Stawiaj znicze pionowo oraz z podstawką – w tym przypadku znicz często jest z wbudowaną podstawką by odzielić go od podłoża

p5

Zachowuj odstęp między płonącymi zniczami. Ilość – np. 10cm oznacza zalecany minimalny odstęp.

p7

Informacja że części plastikowe znicza zostały wykonane z polipropylenu. Można je poddać recyklingowi.

p8

Znak „dbaj o czystość” – informacja by wyrzucić do kosza znicz po użyciu.

Znicze, wkłady i wkłady LED są oznakowane zgodnie z normą PN-EN 15494:2020 w celu szybkiej identyfikacji i bezpiecznego użytkowania.

Wkłady, wymiana wkładów w zniczu

Większość produkowanych i sprzedawanych przez Nas zniczy posiada wkład do palenia. W zależności od wielkości znicza wkłady mogą się różnić wielkością , wykończeniem oraz rodzajem parafiny. Cześć z nich jest włożona w plastikowe przeźroczyste tuby dla lepszego palenia i odporności na warunki atmosferyczne. Przed zapaleniem znicza upewnij się że wkład jest w dobrym stanie, nieuszkodzony, np. podczas transportu oraz w tubie nie znajdują się jakieś elementy mogące zaburzyć proces palenia – liście, woda, śmieci.

Po wypaleniu wkładu znicz możesz ponownie użyć wymieniając w nim wkład na nowy. Pamiętaj o wkładaniu odpowiednich wkładów. Najczęstszym błędem popełnianym przy doborze nowego wkładu jest kierowanie się jak największym czasem palenia przez co często kupowane są za duże wkłady nie nadające się do znicza danej wielkości. Pamiętaj, że w zniczu musi zostać miejsce na płomień. Za duży wkład może skutkować zapaleniem się kapturka, pęknięciem szkła lub pop prostu nie będzie się palić z powodu złej filtracji powietrza.

Przed zakupem nowego wkładu zmierz linijką średnicę wewnętrzną otworu w zniczu oraz wysokość wewnętrzną.

Do znicza możesz włożyć wkłady dowolnego producenta, olejowe lub parafinowe, prasowane lub zalewane, elektryczne.

Utylizacja znicza po użyciu

Pamiętaj by po użyciu odpowiednio wyrzucić znicz.

Szklany element – korpus znicza wyrzuć do kosza na szkło, w zależności od gminy możesz segregować szkło na kolorowe lub bezbarwne.

Elementy plastikowe – kapturek, podstawka, wpinka – są wykonane z polipropylenu. Je wyrzucasz do kosza z odpadami plastikowymi lub w niektórych gminach do worka z tworzywami sztucznymi. Niektóre znicze mają również naklejone ozdoby plastikowe bezpośrednio na szkle, należy je oderwać od szkła lub podważyć i również wyrzucić do „plastików”.

Pozostałą tubę po wypaleniu wkładu też wyrzucasz do kosza z „plastikami”.

Często też przy cmentarzu znajdują się specjalne szafy na które możesz odłożyć użyty znicz i pozwolić innym odwiedzającym groby użyć je ponownie.